hsf
13 بهمن 1401 - 23:23

کمک ۲۰ میلیاردی بنیاد برکت برای تکمیل پروژه‌های بهداشتی در لرستان

خرم‌آباد- معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان از کمک ۲۰ میلیارد تومانی بنیاد برکت برای تکمیل پروژه‌های بهداشتی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فرهادی امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران به کمک ۲۰ میلیارد تومانی بنیاد برکت برای تکمیل پروژه‌های بهداشتی لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: همچنین خیرین حوزه بهداشت در شهرهای مختلف استان اقدامات ارزنده‌ای داشته و دارند.

وی، از کلنگ احداث بیمارستان ۶۴ تخت‌خوابی در شهرستان رومشکان خبر داد و گفت: متأسفانه با وجود پیشرفت خوب در ساخت بیمارستان کوهدشت، اما تزریق منابع کم است و نیازمند اعتبارات ویژه در این زمینه هستیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه تعرفه و نرخ‌گذاری به عهده نظام پزشکی است، افزود: انتظار داریم مالیات پلکانی برای پزشکان مناطق محروم برداشته شود.

فرهادی، میزان پیشرفت در حوزه پزشکی و درمانی را قابل مقایسه با قبل انقلاب ندانست و گفت: قبل انقلاب تنها سه بیمارستان و حدود ۲۰۰ تخت در استان وجود داشت، حال اینکه در حال حاضر سه هزار و ۲۰۰ تخت در بخش‌های مختلف دولتی، خصوصی و تأمین اجتماعی داریم.

وی، سرانه تخت دولتی در استان را ۱.۳ عنوان و میانگین کشوری را ۱.۸ بیان کرد و گفت: اگر بتوانیم هزار تخت در دست اقدام را به بهره‌برداری برسانیم، به متوسط کشوری خواهیم رسید.

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان نیایش خرم‌آباد نیز، گفت: از نظر اعتباری برای این بیمارستان مشکلی نداریم و با سرعتی که گرفته امید می‌رود بهره‌برداری آن تسریع پیدا کند.

فرهادی، از جذب ۳۶۵ بهورز به ویژه برای مناطق محروم لرستان خبر داد و گفت: برای نخستین بار جذب بهورز را برای مناطق عشایری و صعب‌العبور خواهیم داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015995